Mobile menu
16 marca 2017

Konferencja naukowa z okazji jubileuszu urodzin Pana Profesora Leszka Garlickiego

Michał Piechota

W dniu 9 czerwca 2017 r. (piątek) w Sali Senatu i w Sali Złotej w Pałacu Kazimierzowskim odbędzie się uroczysta konferencja naukowa z okazji jubileuszu urodzin Pana Profesora Leszka Garlickiego organizowana przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji pod tytułem „Rola prawnika w obronie państwa prawa”. W trakcie konferencji zostanie wręczona, przygotowana przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego, księga jubileuszowa.

Pan Profesor Leszek Garlicki jest jednym z najwybitniejszych polskich konstytucjonalistów, wieloletnim profesorom naszego Wydziału, wychowawcą wielu pokoleń studentów i autorem powszechnie cenionego podręcznika akademickiego. Ponadto pełnił on najwyższe stanowiska publiczne, w tym sędziego Trybunału Konstytucyjnego i sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Konferencja, będzie znakomitą okazją do uhonorowania dostojnego Jubilata przez społeczność akademicką.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

11.00 – 11.30 Uroczyste otwarcie konferencji, Gaudeamus Igitur w wykonaniu Chóru Akademickiego UW
11.30 – 11.50 Przedstawienie życiorysu i dorobku naukowego prof. dra hab. Leszka Garlickiego –
prof. dr hab. J. Trzciński (UW)