Informacja na temat przeprowadzenia egzaminu z prawa konstytucyjnego na kierunku PRAWO w sesji poprawkowej z 2 września 2021 r.
Przed przystąpieniem do egzaminu zdający powinni zapoznać się z zarządzeniem nr 1/04/2021 Prodziekana ds. studenckich WPiA UW z dnia 25 kwietnia 2021 r. w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania egzaminów i zaliczeń na WPiA UW w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 dostępnym pod linkiem: https://www.wpia.uw.edu.pl/pl/akty-prawne.
Egzamin pisemny zostanie przeprowadzony na dedykowanej platformie akademickiej Kampus-Egzaminy, dostępnej pod linkiem: https://kampus-egzaminy2.ckc.uw.edu.pl/. Zdający przystępuje do egzaminu zgodnie z rejestracją oraz loguje się na platformie używając tego samego loginu i hasła, którymi dysponuje na potrzeby systemu Usosweb.
Egzamin odbędzie się 2 września 2021 r. (czwartek) w dwóch turach. Poniżej w nawiasach podano bezpośrednie linki do poszczególnych tur egzaminacyjnych – będą one aktywne w czasie trwania egzaminów:
- I tura: egzamin w języku angielskim o godz. 11.00 (https://kampus-egzaminy2.ckc.uw.edu.pl/course/view.php?id=468);
- II tura: egzamin w języku polskim o godz. 12.00 (https://kampus-egzaminy2.ckc.uw.edu.pl/course/view.php?id=463).
Prosimy jednak o zalogowanie się na platformie odpowiednio wcześniej (logowanie będzie możliwe 10 minut przed rozpoczęciem każdej tury). Na rozwiązanie wszystkich zadań egzaminacyjnych przewidziano 45 minut (w przypadku I tury egzaminacyjnej w języku angielskim – 55 minut) od momentu rozpoczęcia egzaminu (tj. od godz. 11.00 dla I tury, od godz. 12.00 dla II tury). Zalogowanie się na platformie z opóźnieniem, tj. po rozpoczęciu danej tury, będzie skutkowało skróceniem czasu dostępnego na rozwiązanie egzaminu. Rozwiązanie egzaminu nie będzie możliwe dla I tury po godz. 11.55, dla II tury – po godz. 12.45. Po upływie tego czasu rozpoczęte egzaminy zapiszą się automatycznie, chyba że zdający wcześniej ukończy egzamin i samodzielnie zapisze podejście.
W sesji zdający może przystąpić do egzaminu tylko w jednym terminie.
Struktura egzaminu i warunki przystąpienia do niego podane są na stronie Katedry Prawa Konstytucyjnego w zakładce „Egzamin”, dostępnej pod linkiem: http://konstytucja.wpia.uw.edu.pl/dydaktyka/egzamin/.
Zdający wprowadzają wszystkie odpowiedzi bezpośrednio w formularzu, a nie przez załączenie dodatkowych plików. Kolejność rozwiązywania pytań wynika z formularza egzaminacyjnego. Ogólną zasadą jest, że udzielenie i zaakceptowanie odpowiedzi na poszczególne pytanie uniemożliwia powrót do niego i ewentualną zmianę odpowiedzi. Jednocześnie to zdający decyduje, ile czasu przeznaczy na wprowadzenie odpowiedzi na poszczególne pytania, choć nie może to trwać dłużej niż 45 minut przewidziane na rozwiązanie całego egzaminu (w przypadku I tury egzaminacyjnej w języku angielskim – 55 minut).
W razie zerwania połączenia internetowego zdający powinien niezwłocznie połączyć się z platformą egzaminacyjną i kontynuować egzamin, a po jego zakończeniu przesłać informację o tym fakcie na adres mailowy: prawokonstytucyjne@wpia.uw.edu.pl.
W przypadku jakichkolwiek problemów, które wystąpią tuż przed lub w trakcie trwania egzaminu, np. z dostępem do platformy, łączem internetowym lub sprzętem komputerowym, prosimy o niezwłoczne (najlepiej jeszcze w trakcie trwania egzaminu lub bezpośrednio po jego zakończeniu) przesłanie informacji o wystąpieniu problemu wraz z jego krótkim opisem na dedykowany adres e-mailowy: prawokonstytucyjne@wpia.uw.edu.pl. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby egzaminy spełniały standardy rzetelności. Na bieżąco monitorujemy ilość i czas trwania logowań zdających, aby wykluczyć wszelkie możliwe nieprawidłowości.
Zdający są zobowiązani do samodzielnego rozwiązania zadań egzaminacyjnych. W trakcie egzaminu niedozwolone jest również posiadanie materiałów pomocniczych, w tym aktów prawnych.